ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator Domov OZP Leontýn

Domov OZP Leontýn

pomáháme lidem se zdravotním postižením žít svobodným a zodpovědným životem

Péče o klienty

Zařízení je klientům oporou při poskytování styku s opatrovníkem, opatrovnickým soudem, pojišťovnou, dalšími úřady a institucemi.

Kulturní činnost

Nabízíme účasti na kulturně výchovných činnostech, zajišťujeme kulturní a společenské akce, jezdí se do divadel, do kina. Vlastní kapela „Leontýnka“ úspěšně vystupuje na veřejných společenských akcích.

Pracovní terapie

Políčko se záhonky a skleníky jsou zdrojem výpěstků pro obohacení jídelníčku Domova Leontýn. Klienti si zde od jara pěstují různé druhy zeleniny, které pak odevzdávají do kuchyně. Během roku zde kvete i mnoho květin.

ZOOterapie

Pro kontakt se zvířaty ve volném čase klientů jsou využívány ovečky, kočky, křeček, králík, andulky. Uživatelé, kterým to dovednosti a schopnosti dovolují, mohou i s péčí o tyto zvířata pomáhat, stejně tak u koní a psů.

Zámek Leontýn

Historie tohoto místa se datuje do 16. století, kdy zde nechává tehdejší majitel Křivoklátu, arcikníže Ferdinand, založit jelení oboru. Roku 1651 je zde pak postavena hájovna se skladištěm. Roku 1723 získávají křivoklátské panství Fürstenberkové, jmenovitě Josef Vilém, který se oženil s dcerou po Arnoštu Josefu z Valdštejna Annou Marií. Roku 1785 pak na místě jelení obory vzniká dvůr nazvaný Obora, jehož součástí bylo několik budov a rybníček. Roku 1820 pak nechal Karel Egon z Fürstenberka na tomto místě zbudovat klasicistní lovecký zámeček. Jeho syn Max ho pak nechává roku 1865 přestavět na letohrádek a na počest své manželky Leontýny z Khevehülleru jej přejmenoval na Leontýn. V letech 1893 – 1894 je letohrádek dále přestavován a to Maxovým bratrem Emilem. Ten si na přestavbu najal stavitele Jiruše, který jej o patro zvýšil a přebudoval v anglickém windsdorském slohu. Roku 1866 u zámku vzniká kaple sv. Václava a byl založen park. Fürstenberkové zámeček vlastní až do znárodnění v roce 1948. Dnes je zde umístěn sociální ústav pro mládež.

Od dubna do října 2015 vznikal nový dokumentární snímek o našem Domově Leontýn „Leontýn, tady jsem doma ….“ Navázali jsme tak na předchozí filmové zachycení života v naší organizaci v roce 2007 „Život na zámku“. Protože se řada věcí změnila tím, že se rozšířila nabídka služeb a cílová skupina klientů, staly se informace v původním dokumentu neaktuálními. Těžko se budu loučit s tímto dílkem v naší prezentaci, ale stane se milým pohledem zpět. Nabídka našeho domova je velice široká. Od ubytování, přes péči i nabízené aktivizační činnosti. V tomto prostředí žijeme často mnoho let, stejně jako kl... Celý článek
 02.05.2014  Leontýnka CD
Kompletní CD naší hudební skupiny. ... Celý článek

Virtuální prohlídka

...připravili jsme pro Vás komentovanou virtuální prohlídku, podívejte se, jak to u nás vypadá.


Spustit prohlídku